راهنمای خرید

بهترین راهنمای خرید گیتار دست دوم

یادگیری گیتار کلاسیک برای همه

راهنمای خرید گیتار دست دوم بهترین نقشه ی راه

راهنمای خرید گیتار دست دوم مانند یک نقشه ی راه بسیار کاربردی برای داشتن یک خرید ایده آل می باشد که نتیجه ی آن داشتن یک گیتار دست دوم دارای کیفیت عالی و یک خرید رضایتمندانه و به صرفه است. با در دست داشتن این راهنما می توان نکات مهمی را که در رابطه با ظاهر و ساختار گیتار باید در نظر گرفته شوند، مورد بررسی قرار داده، پس از مطمئن شدن از کیفیت ساز، اقدام به خریداری نمودن آن نمود.

مهم ترین نکته در راهنمای خرید گیتار دست دوم

در کنار بررسی دقیق ساز آنچه که به عنوان اولین و مهم ترین نکته درباره ی راهنمای خرید گیتار دست دوم مطرح می باشد، خرید گیتار دست دوم از فروشگاه های معتبر و خوشنام مانند فروشگاه اینترنتی گیتارباز می باشد تا ضمن مطمئن بودن از اصالت و سلامت ساز، با بهترین شرایط نیز ساز را سفارش داده، در هر مکانی که مشتریان تمایل داشته باشند، آن را با شرایطی کاملا مطمئن و ایمن تحویل بگیرند.

راهنمای خرید گیتار دست‌دوم مهم تر از خرید گیتار دست اول

با وجود این که برای خرید گیتار نو و دست اول نیز باید بسیار دقت کرد و نکته های بسیاری را برای داشتن یک انتخاب صحیح در نظر گرفت اما خریداری نمودن نوع دست دوم هر سازی به طور قطع به دقت و بررسی بیش تری نیاز دارد؛ چراکه این نوع سازها برای مدتی کوتاه و یا طولانی متعلق به شخص دیگری بوده اند که به سبک خاص او، با روش هایی که آن شخص یاد گرفته است و به سلیقه و مدل مخصوص به او نواخته و نگهداری شده است. کاملا معلوم است که بدون بررسی دقیق به هیچ وجه مشخص نخواهد شد که آیا روش او صحیح بوده است یا نه.

به عنوان مثال چنانچه صاحب قبلی گیتار نه نوازندگی اصولی ساز را رعایت کرده باشد و نه نگهداری درست از آن را، ناگفته پیداست که آسیب های فراوانی به ساز وارد کرده است که گاهی برخی از این آسیب ها به طور کلی ساز را غیر قابل استفاده می کند، بنابراین دومین مورد مهمی که در راهنمای خرید گیتار دست دوم مطرح است بررسی همه جانبه ی ساز برای نداشتن آسیب جدی است.

 

راهنمای خرید گیتار دست‌دوم از نوع گیتار الکتریک

یکی از مواردی که در راهنمای خرید گیتار دست دوم از نوع گیتار الکتریک مطرح می باشد، بررسی دقیق قطعه های الکتریکی ساز می باشد که باید کاملا سالم بوده، حتما همراه ساز قرار داده شده باشند. این نوع گیتارها را پیش از خریداری نمودن باید با وصل کردن به یک آمپلی فایر امتحان کرد تا از سلامت صدای تولیدی آن اطمینان حاصل شود.

راهنمای خرید گیتار دست‌دوم و چند نکته

به عنوان راهنمای خرید گیتار دست دوم علاوه بر موارد گفته شده، توجه به چند نکته در زمان خرید ضروری است تا خریدار به یک اطمینان نسبی نسبت به سالم بودن گیتار دست دوم مورد نظر خود برسد، برخی از این نکات عبارت هستند از مواردی که در ادامه می آیند:

  • ارتفاع بریج نسبت به بدنه گیتار نباید افزایش پیدا کرده باشد: گاهی به دلیل فشار سیم های گیتار پس از گذشت مدت زمانی از نوازندگی، امکان ایجاد انحنا و یا شکستگی در چوب و یا جدا شدن بریج وجود دارد.
  • بررسی سردسته ی گیتار: به دلیل این که اولین قسمت و آسیب پذیرترین بخش در زمان زمین خوردن گیتار، این قسمت می باشد، باید حتما دقت شود که آثار ترک خوردگی، شکستگی و تعمیر در آن وجود نداشته باشد.
  • جدا نبودن فرت برد از دسته ی گیتار: به دلیل این که وضعیت فرت ها در نوازندگی خیلی اهمیت دارند و تعمیر آن نیز یک کار تعمیری ساده ای نمی باشد، باید حتما بررسی شود که سالم هستند و از وضعیت استانداردی برخوردارند.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.