راهنمای خرید

خرید گیتار کارکرده به کمک یک متخصص

خرید گیتار کارکرده به کمک یک متخصص

برای خرید گیتار کارکرده از نوع کلاسیک همیشه کمک گرفتن از دیگران، کمک می کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. اغلب افرادی که بیشتر از ده سال است با یک ساز، سر و کار دارند می توانند به شما کمک کنند. در این مطلب از فروشگاه اینترنتی گیتار باز تجربیات فردی را برای خرید گیتار کارکرده کلاسیک در اختیار شما قرار می دهیم که بیشتر از ده سال و قریب به پانزده سال است که برای خرید یا انتخاب گیتار کلاسیک به افراد مشاوره ارائه می دهد و یک نوازنده ی تقریبا حرفه ای است. به کمک این تجربیات شما نیز میتوانید برای خرید گیتار کارکرده با نکات ِکاربردی و حرفه ای، اقدام نمایید.

گیتار کارکرده

گیتار کارکرده

نکات کاربردی برای خرید گیتار کارکرده

برای خرید گیتار کارکرده در ابتدا باید به اکشن ساز و همچنین ارتفاع آن دقت نمایید. اکشن ساز گیتار کلاسیک، در واقع به فاصله ای که بین دسته تا سیم های گیتار قرار دارد اطلاق می شود. گیتاری که دارای ارتفاع پایین و اکشن بالا باشد، قابل تغییر نیست و نمی توان کاری برای اکشن آن انجام داد. این نکته برای آن دسته از کسانی مفید است که قصد خرید گیتار کارکرده با قیمت پایین را دارند.

از کجا بفهمیم که گیتار کارکرده کیفیت بالایی دارد؟

برای خرید گیتار کارکرده یک استراتژی ویژه به کار برده می شود و آن روزت هر گیتار است. اگر گیتار سطح بالا و با کیفیت عالی ساخته شده باشد، دارای روزت ظریف است که نه با برچسب و نه هیچ ساختار دیگری روی ساز چسبیده شده بلکه به فرم معرق روی آن قرار گرفته و قابل جدا کردن نیست. اگر گیتار کلاسیک مورد نظرتان سطح پایین و بی کیفیت باشد، این روزت فرم برچسبی دارد و به راحتی از روی آن کنده می شود. این دو حالت به شما کمک می کند کیفیت را موقع خرید گیتار کارکرده ی سطح بالا و یا گیتار کلاسیک فوق العاده و عالی با بهترین کیفیت، در نظر بگیرید.

بررسی گیتار برای هد های گیتار

یکی از مواردی که به کرات باعث توصیه برای بررسی گیتار کلاسیک قبل از خرید آن از نوع دست دوم یا کارکرده می شود این است که به خوبی ماشین هد های گیتار را بررسی نمایید. این بخش گیتار مورد نظر باید حتما سالم باشد و مثلا دارای گیرپاژ نباشد یا موقعی که دچار فشار واقع می شود از کوک و تنظیم خارج نشود. به همین سادگی شما می توانید ابتدایی ترین مسائلی که باید قبل از خرید گیتار کارکرده رعایت کنید را بررسی نمایید تا بعد از خرید دائما با آن مشکل نداشته باشید. علاوه بر این حتما توجه کنید که گیتار مورد نظر از نظر داشتن تاب، مشکلی در ظاهر نداشته باشد. همچنین کناره های پل گیتار را به طور دقیق بررسی کنید. اگر ترک داشته باشد، می توانید قیمت پیشنهادی فروشنده را کاهش دهید یا در صورت وجود مشکل جدی یا وسواس شخصیِ خودتان برای خرید گیتار بی نقص و سالم، قید خرید آن گیتار را بزنید.

گیتار

گیتار

چگونه قبل از خرید گیتار کارکرده بفهمیم که رده پایین یا رده بالا است؟

یک راهکار برای شناخت گیتار رده بالا نسبت به گیتار رده پایین وجود دارد. یک گیتار هر چقدر هم که دست دوم و کارکرده باشد، همواره نشانه هایی دارد که اصالت آن را مشخص می کند. برای خرید گیتار کارکرده حتما به رنگ آن دقت نمایید. نوع گیتار هایی که کیفیت قابل قبول و در سطح انتظار نداشته باشند، بی دقت رنگ شده اند و محل قرار دادن انگشت ها نیز دچار خمیدگی هایی می باشد. این در حالی است که گیتار های دست دوم و کارکرده ی با کیفیت دارای رنگ مناسب و دارای یکدستی قابل توجهی می باشند. گیتار کارکرده ی بی کیفیت همچنین دارای رنگ فرت متمایل به زرد است. توچه به این موارد، از شما یک خریدارِ قابل و حرفه ای می سازد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *