بلاگ

راهنمای خرید گیتار بیس

گیتار بیس

هنرجویان علاقه مند به نوازندگی با گیتار بیس برای خریداری گیتار بیس بهتر است علاوه بر داشتن شناخت درباره ی خود این نوع گیتار، یک آشنایی نسبی نیز نسبت به بخش های مختلف این ساز داشته باشند تا پس از کسب اطلاعات کافی در رابطه با کارایی تمامی بخش ها و تفاوت های کوچکی که در برخی از گیتارهای بیس در این زمینه وجود دارد، بتوانند به یک انتخاب درست برای خرید گیتار بیس برسند و در نهایت از خرید خود رضایت داشته باشند.
در ادامه با ما در گیتارباز همراه باشید.

گیتار بیس چیست؟

گیتار بیس از گروه سازهای زهی است و صداهایی که تولید می کند دارای فرکانس و تُنِ پایین می باشد. گیتار بیس ظاهر و ساختاری تقریبا شبیه به گیتار الکتریک دارد، که البته در مقایسه با گیتار الکتریک دارای تفاوت هایی است؛ تفاوت هایی نظیر:

  • میزان بندی و همچنین دسته ی گیتار بیس بلندتر از گیتار الکتریک است.
  • بدنه ی گیتار بیس بزرگ تر از گیتار الکتریک می باشد.
  • گیتار بیس تعداد چهار تا شش عدد سیم و یا دسته سیم دارد و از نظر تُن نسبت به گیتار الکتریک اُکتاو پایین ‌تر از آن، و در محدوده ی بیس کوک خواهد شد.

گیتار بیس

خرید گیتار بیس ارزان ممنوع

برای خریداری گیتار بیس نمی شود مانند خرید دیگر گیتارها عمل کرد و یک گیتار خیلی ارزان را خریداری نمود، چون در واقع گیتار بیس دارای قیمت بالایی است و گیتارهایی که قیمت خیلی پایینی دارند عموما ساخت کشور چین می باشند که قابلیت های لازم برای نوازندگی را ندارند، به عنوان مثال روی این گیتارهای چینی بیش تر تکنیک های مربوط به گیتار بیس در عمل قابل اجرا نمی باشند و در واقع نوازنده را محدود می کند، به همین دلیل چنانچه هنرجویی ابتدای کار نوازندگی خود را با یک چنین گیتارهایی شروع کند به طور قطع خیلی زود و سریع علاقه ی خود را به نوازندگی با گیتار بیس از دست خواهد داد و به اصطلاح از نوازندگی با این نوع گیتار زده خواهد شد.

معرفی برند ارزان برای خرید گیتار بیس

خرید گیتار بیس برند یاماها در کشور ما یک گزینه ی مناسب برای داشتن یک گیتار بیس خوب می باشد که علاوه بر دارا بودن یک کارایی نسبتا خوب و قابل قبول، قیمت ارزان و مناسبی را هم داراست و هنرجویان بدون هزینه کردن زیاد برای خریداری گیتار بیس می توانند از یک گیتار بیس با کیفیت برای نواختن سبک هایی که به آن ها علاقه دارند، استفاده کنند.

خریداری گیتار بیس دست دوم

خریداری گیتار بیس دست دوم یکی دیگر از راه های کم تر هزینه کردن برای خریداری گیتار بیس می باشد که البته باید با دقت، صبر و حوصله ی زیاد انجام شود و از مراکز و فروشگاه های معتبر نیز برای این کار اقدام نمود؛ چراکه با یک بی دقتی و عجله به خرج دادن ممکن است سازی خراب و دارای عیب های اساسی تهیه شود که هیچ فایده ای جز استفاده کردن به عنوان دکور اتاق نداشته باشد!

خرید گیتار بیس با هر قیمتی

اگر برای خریداری گیتار بیس به هیچ وجه مسئله ی پولی که قرار است برای خرید هزینه شود مطرح نمی باشد، خرید را باید بدون در نظر گرفتن برندهای متنوع گیتار بیس انجام داد و تنها چند نکته را در این زمینه لحاظ کرد، برخی از این نکات عبارت هستند از:

  • در نظر گرفتن سلیقه ی شخصی و انتخاب گیتار بیسی که مدل، استایل و رنگ آن مورد پسندشان واقع شده است.
  • هنرجویان پیش از خریداری گیتار بیس بایستی آن را در دست گرفته، کمی با آن بنوازند و چنانچه با آن گیتار بیس احساس راحتی کردند، آن را خریداری نمایند.
  • به این نکته توجه کنند که آیا این گیتار بیس صدای مورد نظر آن ها را می تواند تولید کند، اگر این قابلیت را داشت، ساز مناسبی برای خرید به حساب می آید.
  • هنرجویان باید این نکته را هم در نظر داشته باشند که گیتار بیس انتخابی آن ها برای سبکی که علاقه مند به نواختن آن هستند هم مناسب باشد.

1 دیدگاه در “راهنمای خرید گیتار بیس

  1. شادی گفت:

    سلام سایت بسیار جالبی دارید. بسیار لذت بردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *