انواع ساز, بلاگ, راهنمای خرید

گیتار کلاسیک و انواع آن

اگر قصد خرید گیتار کلاسیک را داشته باشید باید ابتدا با انواع آن آشنایی داشته باشید. گیتار های کلاسیک کمتر از گیتار های الکتریک یا گیتار آکوستیک محبوب هستند. شاید بزرگترین علت آن، این است که در بسیاری از ژانر های موسیقی از دو گیتار نامبرده بیشتر از این نوع گیتار استفاده می شود. البته این تنها دلیل قطعی نیست. با این حال، اگر قصد خرید گیتار کلاسیک را دارید، در این مطلب شما را راهنمایی خواهیم کرد تا انتخاب درستی داشته باشید.

گیتار کلاسیک

گیتار کلاسیک

گیتار کلاسیک در دسته های مختلفی از نظر:

  • مدل ها
  • ویژگی ها
  • آپشن ها

تقسیم بندی می شوند.

آشنایی با انواع و اقسام گیتار کلاسیک

مراقب باشید که گیتار های کلاسیک را با گیتار های فلامنکو اشتباه نگیرید. چون از نظر ظاهری بسیار مشابه یکدیگر می باشند. آنها از جنبه های مختلف با هم متفاوت هستند. مانند ساخت، صدا، و هدف از تولید؛ این نوع گیتار ها در ژانر های مختلف استفاده می شوند، گیتار های کلاسیک صدای نرم تولید می کند و گیتار فلامنکو صدای بریده. گیتار کلاسیک به نوازنده های پیشرفته و حرفه ای اجازه می دهد تا نت های بالا را بنوازند در حالی که در گیتار های فلامنکو این قابلیت وجود ندارد. پس اگر به دنبال خرید گیتار فلامنکو باشید باید بدانید که نوع گیتار کلاسیک برای شما مناسب نیست.

انواع گیتار های کلاسیک و فلامنکو از نظر ساخت تفاوت هایی با هم دارند و این تفاوت ها به تنوع این مدل گیتار ها منجر می شود. اکثر گیتار های کلاسیک ضخیم هستند. فاصله بین سیم ها و فینگر برد آنها متفاوت است و همین مسئله روی نواختن و صدای تولیدی از آنها تاثیر می گذارد. گیتار های کلاسیک عموما سنگین هستند ولی در عین حال برای استفاده مداوم باعث خستگی نمی شوند.

توجه به سایز گیتار های کلاسیک

گیتار های کلاسیک از نظر سایز هم دسته بندی می شوند و بر طبق همین اصل، کسانی که برای اولین بار باید این نوع گیتار ها را انتخاب کنند، باید توجه داشته باشند که براساس ساختار دست و اندازه فیزیکی بدن خود، آنها را انتخاب نمایند. گیتار کلاسیک هایی که 4/4 هستند اندازه کامل به حساب می آیند پس برای افراد بزرگسال و حرفه ای مناسب ترند. اما اگر نوجوان هستید و می خواهید برای اولین بار گیتار کلاسیک بنوازید اندازه ¾ مناسب می باشد.

گیتار

گیتار

 

همچنین در وبلاگ گیتارباز بخوانید:

گیتار برقی و ویژگی‌های آن

پیکاپ گیتار و انتخاب آن

قیمت کیبورد پیانو و قیمت پیانو

همه چیز در مورد گیتار هالو بادی

 

توجه به گیتار های کلاسیک براساس چوب

نوع چوب نیز انواع گیتار های کلاسیک را از هم متمایز می کند. برخی از گیتار های این دسته از چوب اسپروس، basswood (لاله درختی)، سدر و غیره ساخته می شوند. این بدنه ها به نوازنده ها اجازه می دهند تا صداهای خاص و متمایز ایجاد کنند. چوب سدر باعث ایجاد تُن صدای گرم می شوند، و چوب های Basswood ارزان ترین گروه چوب هستند که برای ساخت گیتار استفاده می شوند.

صدا در گیتار های کلاسیک

در اکثریت و در واقع کل گیتار های کلاسیک صدای نرم و گرم و واضحی دارند. اگر به دنبال تولید صداهای خشن تر و کلفت تر هستید باید یک مدل گیتار ِدیگر را برای خرید انتخاب کنید. موسیقی گیتار های کلاسیک حول محور ریتم عمل نمی کنند بلکه تمرکز آن ها بر روی ملودی است. پس باید ببینید که انتظارتان برای استفاده از یک گیتار و صدای تولیدی از آن چیست.

انواع گیتار های کلاسیک براساس نوع و مدل

گیتار های کلاسیک با ویژگی های متمایز نامبرده مدل های مختلفی دارند، آنها شامل یاماها c70، ال مانز 435، الحمرا 3C، یاماها c70، گیتار کلاسیک کوردوبز cG25، گیتار کلاسیک آریا AK-30ce و غیره هستند که شما می توانید برای خرید آنها در فروشگاه گیتار باز اقدام کنید. قیمت ها و تخفیف ها و اطلاعات لازم و مربوط به هر گیتار به صورت جداگانه در فروشگاه گیتار باز درج شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *