انواع ساز

هارد کیس گیتار چیست؟

هارد کیس

 

هارد کیس گیتار (Hard Case) یکی از انواع لوازم جانبی گیتار می باشد که برای انواع گیتارها کاربرد دارد و به عنوان یک نوع کیس گیتار می تواند همواره همراه بسیار مطمئن نوازنده ی گیتار و گیتار او باشد، و با ویژگی هایی که داراست از جنبه های مختلف در نگهداری از گیتار و حفظ امنیت گیتار بسیار مفید خواهد بود. هارد کیس گیتار در مقایسه با سافت کیس گیتار (Soft Case) که در مسافت های کوتاه می تواند به خوبی نوازنده ی گیتار را همراهی کند، در کلیه ی سفرهای کوتاه و طولانی مدت می تواند به همراه گیتاریست باشد و مثل یک چمدان محکم و ایمن گیتار را در درون خود از جهات گوناگون محافظت نماید، به همین دلیل نمی توان گفت که کیف گیتار یک وسیله ی ضروری برای گیتار نمی باشد و در واقع صرف نظر کردن از داشتن آن انتخاب مناسبی نیست.

معرفی هارد کیس گیتار

گاهی در زمان خرید گیتار، کیس گیتار نیز به همراه گیتار فروخته می شود اما اگر گیتاری در زمان خرید دارای کیس گیتار نبود، می توان آن را در هر دو نوع هاردکیس گیتار و سافت کیس گیتار با توجه به نیاز خود از مراکز معتبری مانند فروشگاه اینترنتی گیتارباز خریداری نمود.

هارد کیس گیتار و امنیت گیتار

هاردکیس گیتار به دلیل داشتن بخش خارجی با استحکام خود که غالبا جنس آن از چوب و یا پلاستیک می باشد، در مقابل زمین خوردن و هر ضربه ای می تواند به بهترین شکل ممکن امنیت گیتار را حفظ کند و به خصوص در زمان هایی که نوازنده ی گیتار مجبور به انجام سفر، به ویژه سفرهایی با بعد مسافت زیاد می باشد، هیچ گونه نگرانی در رابطه با امنیت گیتار خود در جا به جا شدن های مکرر نداشته باشد.

علاوه بر این از آن جایی که داخل هاردکیس گیتار نیز برای صدمه ندیدن گیتار با در نظر گرفتن تدابیری ویژه طراحی شده است، هیچ خراش و یا آسیبی در زمان جا به جایی ها به گیتار وارد نخواهد شد؛ مثلا در داخل برخی از انواع هارد کیس گیتار بافت های مخملی و یا پدهایی مخصوص قرار داده شده است که بستری نرم و ایمن را بدون ذره ای امکان ایجاد خش برای گیتار در درون خود فراهم کرده است.

هارد کیس گیتار چیست؟

هارد کیس گیتار و نگهداری از گیتار

هارد کیس گیتار به دلیل ساختار مناسب خود و به دلیل این که گیتار را در درون محفظه ای ایمن قرار داده است، به صورتی کاملا ایده آل برای نگهداری از گیتار مناسب می باشد؛ چراکه ناگفته پیداست یک نوازنده ی گیتار به راحتی می تواند یک فضای محدود و کوچک درون هارد کیس گیتار را راحت تر از محیط گسترده ی خارج از این محفظه از نظر دما، رطوبت، گرد و غبار و … تحت کنترل خود داشته باشد.

محافظت در برابر تغییرات دما

فضای داخلی هارد کیس گیتار به گونه ای است که کم ترین تغییرات دمایی را برای گیتار دارد و به همین دلیل نوازنده‌ی گیتار می تواند در طول سفر خود بدون نگرانی از تغییرات آب و هوایی نگهداری از گیتار خود را به بهترین وجه ممکن انجام بدهد.

محافظت در برابر رطوبت

به دلیل طراحی مناسب قسمت داخلی هاردکیس گیتار و سخت بودن و غیر قابل نفوذ بودن بخش خارجی آن، نفوذ رطوبت به داخل هاردکیس گیتار وجود نخواهد داشت، به خصوص این که برخی از انواع کیس گیتار دارای درزگیر هستند که علاوه بر محافظت از گیتار در برابر رطوبت، کنترل دما را نیز بهتر انجام می دهند و یک مزیت مهم برای هاردکیس گیتار محسوب می شود.

جلوگیری از نفوذ باران و برف

هارد کیس گیتار به دلیل داشتن بخش خارجی چمدانی شکل خود که از استحکام بالایی برخوردار بوده، جنس سختی دارد و در برخی از انواع گیتارها ضد آب نیز می باشد، مانع از ورود باران و برف به داخل کیس گیتار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *