برندهای معتبر

نکاتی درباره گیتار والنسیا

برند والنسیا

ابتدای گیتار والنسیا

هنگامی که شرکت ساخت گیتار والنسیا (Valencia) در سال 1972 برای اولین بار در ملبورن استرالیا تأسیس شد و نخستین گیتارهای خود را ساخت، اولین سازهای گیتار تولید شده ی این شرکت کاملا نمایانگر دیدگاه سازندگان آن بود و نگاه آن ها را در ساخت این ساز منعکس می کرد. سازندگان این شرکت بنای کار خود را بر این قرار داده بودند که برای هنرجویان نوازندگی گیتار سازهایی را طراحی کنند که دارای چهار ویژگی قابل توجه باشند و این چهار ویژگی همچنان بعد از گذشت بیش از چهار دهه از فعالیت این شرکت همچنان در قلب تفکر و فرهنگ والنسیا باقی مانده است.

4 ویژگی گیتار والنسیا

چهار ویژگی این نوع گیتارها که در قسمت پیشین گفته شد و همواره سرلوحه ی فعالیت آن ها قرار گرفته است، عبارت هستند از:

 • از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.
 • قابلیت به راحتی نواخته شدن توسط تمامی نوازنده های گیتار از مبتدی تا پیشرفته را دارا می باشند.
 • گیتارهای والنسیا با توجه به کیفیت خود بسیار ارزشمند می باشند و به عبارت دیگر کاملا ارزش پولی که برای آن ها پرداخت می شود را دارا هستند.
 • کلیه ی آن ها با بالاترین سطح ممکن استانداردهای جهانی ساخت گیتار تولید می شوند.

وضعیت کنونی گیتار والنسیا

در حال حاضر والنسیا در بسیاری از کشورها در جایگاه اولین برند گیتار برای فروش قرار دارد و به طور حتم به تدریج در کل دنیا نیز در این جایگاه قرار خواهد گرفت.

هزاران فروشگاه موسیقی در سراسر جهان سهمی از خرید تولیدی گیتارهای والنسیا را به عنوان نوع اصلی گیتار کلاسیک فروشگاه خود در اختیار گرفته، نگهداری و عرضه می کنند. این افراد حرفه ای و متخصص در زمینه‌ی خرید و فروش این نوع ساز زهی به این دلیل این کار را انجام می دهند که این نوع گیتارها در بازار فروش گیتار در مقابل پولی که برای آن ها پرداخت می شود واقعا ارزش آن مبلغ پرداخت شده را دارا هستند. به همین دلیل است که فقط میلیون ها نوازنده ی گیتار در سراسر جهان نوازندگی خود و در حقیقت سفر خود در دنیای موسیقی را با گیتارهای والنسیا آغاز کرده اند. فروشگاه هایی نظیر فروشگاه اینترنتی گیتارباز نیز با فروش انواع گیتارها در خدمت بسیاری از گیتاریست ها بوده، شرایط خرید کاملا ایده آلی را برای آن ها فراهم نموده است.

 

شعب تولیدی گیتار والنسیا

تحت نظارت دقیق تیمی از تکنسین های کاملا کارآزموده تولید گیتار که به صورت اختصاصی توسط شرکت والنسیا به کار گرفته شده اند، هم کارگاه های تولیدی خود شرکت مشغول ساخت گیتار هستند و هم دو کارخانه در کشورهای دیگر؛ این شعبه ها عبارت هستند از:

 • سه کارخانه در بخش جنوبی چین (Southern China) که به طور کاملا تخصصی به ساخت گیتار می پردازند.
 • سورابایا (Surabaya) در اندونزی (Indonesia) که به صورت کاملا هدفمند تولید گیتار را انجام می دهد.

دیدگاه شرکت گیتار والنسیا

شرکت والنسیا در ساخت گیتار سه دیدگاه را دنبال می کند؛ این سه دیدگاه عبارت هستند از:

 • فراهم نمودن گیتارهایی برای گیتاریست ها که از نظر کیفیت در بالاترین حد ممکن قرار داشته و کاملا با میزان قیمت در نظر گرفته شده همخوانی داشته باشند.
 • ساخت گیتارهایی که صدایی فوق العاده تولید می کنند و احساسی خارق العاده به نوازنده می دهند.
 • گیتارهایی باید ساخته شوند که از بالاترین حد ممکن استانداردهای جهانی برخوردار هستند.

معیارهای شرکت گیتار والنسیا

برخی از معیارهای شرکت والنسیا شامل موارد زیر می شوند:

 • شرکت والنسیا به بالاترین سطح استانداردهای لازم برای تولید، اخلاق و درستی در کار پایبند می باشد، به کارمندان و خانواده های آن ها ، مشتریان و کاربران محصولات خود و جامعه ای که همه ی آن ها در آن زندگی می کنند، اهمیت می دهند.
 • هدفی که شرکت والنسیا در تولید هر کدام از سازها دنبال می کند این می باشد که سازهایی با کیفیت و مقرون به صرفه برای دنیا تهیه نماید که باعث تقویت و الهام بخشیدن همیشگی برای نوازندگی موسیقی باشد.
 • در ساخت گیتار از چوب های گیتار دستچین شده ی دارای استحکام که متعلق به جنگل های تجدیدپذیر می باشند، استفاده می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *