راهنمای خرید

راهنمای خرید ساز دست دوم

ساز

یخرید ساز دست دوم یک انتخاب مناسب برای همه

خرید ساز دست دوم یکی از گزینه هایی است که در زمان خرید ساز همواره پیش روی همه ی علاقه مندان به نوازندگی و ورود به دنیای بزرگ موسیقی قرار می گیرد و عده ای با صرف وقت کافی و دقت لازم موفق به خریدی کاملا عالی و رضایتمندانه می شوند.

چراکه با پرداخت مبلغی بسیار کم تر از آنچه که باید برای خرید انواع سازهای دست اول بپردازند، صاحب یک ساز با کیفیت شده و تا حد قابل ملاحظه ای در هزینه های خود صرفه جویی کرده اند، در واقع خرید ساز کارکرده انتخاب هوشمندانه ای است که یک نوازنده ی علاقه مند به نوازندگی می تواند با در نظر گرفتن چند نکته در زمان خرید، تا سال ها از نوازندگی خود با این ساز دست دوم خریداری شده، لذت ببرد و برای این که مبلغ بسیار بالایی را صرف خرید یک ساز نو نکرده است، از انتخاب خود برای همیشه احساس رضایت داشته باشد.

خرید ساز دست دوم یا خرید ساز‌ دست اول؟

برخی از هنرجویان به خصوص هنرجویانی که تازه کار هستند و زیاد با دنیای موسیقی و سازها آشنایی ندارند، وقتی صحبت از خرید ساز دست کارکرده می شود، تصور می کنند یک ساز دست دوم یک سازی کهنه، پوسیده، رنگ و رو رفته و احتمالا ساز شکسته ای است که با یک قیمت بسیار ارزان برای فروش گذاشته شده است.

در صورتی که هیچ یک از این تصورات درست نیستند و خرید ساز کارکرده به هیچ وجه به معنای خر‌‌ید سازی بی کیفیت و از کار افتاده نمی باشد، چه بسا یک ساز دست‌ ‌‌‌دوم بسیار با کیفیت تر از بسیاری از انواع سازهای دست اول و نو که در بازار موجود هستند بوده، بهترین صدا را در زمان نواختن ایجاد کند و بالاترین لذت را به نوازنده و مخاطبان او بدهد.

خرید ساز دست دوم بسیار ارزان

یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید ساز دست‌ دوم از هر نوعی که باشد، مثل سازهایی نظیر گیتار (guitar)، پیانو (Piano)، اوکوله له (Ukulele) و دیگر سازها باید مورد توجه قرار گیرد این نکته است که قیمت ساز دست دوم با قیمت ساز نو نمی تواند تفاوت بی نهایت فاحش و غیر معقولی داشته باشد و اگر کسی با یک ساز دست دوم بی نهایت ارزان مواجه شد حتما بایستی با احتیاط برای خرید آن ساز اقدام نماید، چون یک ساز با کیفیت حتی اگر یک ساز کارکرده هم باشد.

قیمتش سیر نزولی خیلی زیادی نخواهد داشت و عموما هم در انواع فروشگاه ها و سایت ها در یک سطح قیمتی می باشند، بنابراین چنانچه قیمت ساز دست دوم در جایی خیلی پایین تر از تمامی فروشگاه های دیگر بود، حتما باید علت این ارزانی با دقت بررسی و سؤال شود و به دلیل این پایین بودن عجیب قیمت در خرید ساز کارکرده عجله نکرد.

چگونه خرید ساز دست‌دوم را انجام بدهیم؟

برای خرید ساز دست دوم باید حتما از طریق فروشگاه های معتبری نظیر فروشگاه اینترنتی گیتارباز اقدام شود تا یک ساز کارکرده سلامت با قیمتی مناسب و با شرایط تحویل مطمئن و ایمن خریداری شود. برای این که بتوان فروشگاه های معتبر و خوشنام را شناسایی کرد می توان به چند روش عمل نمود، برخی از این روش ها عبارت هستند از:

  • مشورت با نوازنده ها: آن ها حتما اطلاعاتی درباره‌ی خرید ساز کاکرده و فروشگاه هایی که در این زمینه فعال هستند، دارند.
  • مراجعه به بخش نظرات سایت فروشگاه ها
  • دقت در رفتار فروشنده ها: فروشنده هایی که به دروغ از سازهای خود تعریف می کنند و اطلاعات غلط به مشتری می دهند، قابل شناسایی می باشند.

بررسی شرایط فروش فروشگاه ها و سایت های خرید و فروش ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *