برندهای معتبر

خرید بهترین سیم گیتار آکوستیک

خرید بهترین سیم گیتار آکوستیک

آشنایی با سیم گیتار آکوستیک

سیم گیتار آکوستیک به عنوان یکی از ضروری ترین لوازم جانبی گیتار، یکی از مهم ترین وسایلی است که هر نوازنده ی گیتار باید در اختیار داشته باشد تا بتواند قطعه ای زیبا را با هنرمندی و مهارت خود تولید کند. برای این که یک گیتاریست بتواند بهترین نوع سیم گیتار را داشته باشد.

باید پیش از انجام هر کاری برای تهیه ی آن، یک شناخت نسبی نسبت به ویژگی هایی که سیم‌گیتار آکوستیک باید دارا باشد را به دست بیاورد؛ چراکه در واقع سیم گیتار یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین عامل بر روی صدای گیتار به شمار می آید و برای داشتن بهترین صدا به طور قطع بایستی بهترین نوع آن را تهیه نمود.

تست سیم‌گیتار آکوستیک

ذکر این نکته در این جا لازم است که هر فرد برای خرید سیم گیتار به منظور اطمینان حاصل کردن از رسیدن به صدای گیتار مورد نظر می تواند انواع سیم‌های گیتار را با ساز خود امتحان کند و از بین آن ها آن نوعی را انتخاب کند که بهترین نتیجه را در رابطه با آنچه که مدنظر نوازنده است.

دارا می باشد و کیفیت صدای بهتری برای ساز به وجود می آورد. در این زمینه می توان از انواع سایت ها و فروشگاه های معتبر و دارای سابقه کمک گرفت؛ فروشگاه هایی نظیر فروشگاه اینترنتی گیتارباز که علاوه بر داشتن مجموعه ای از انواع سیم‌های گیتار با کیفیت متنوع، امکان خرید بسیار ایده آلی را نیز دارا هستند. اما ممکن است برای همه ی نوازنده ها و یا در هر زمانی انجام یک چنین کاری امکان پذیر نباشد، پس بهتر است طبق همان توصیه ای که در ابتدا گفته شد، ابتدا ویژگی های سیم گیتار آکوستیک شناخته شود و سپس با توجه به این ویژگی ها اقدام به خرید سیم گیتار گردد.

خصوصیات اصلی سیم گیتار آکوستیک

برای انتخاب سیم‌گیتار آکوستیک سه خصوصیت مهم موجود در این سیم ها را که تأثیرگذاری کاملا مستقیم و اساسی بر صدای گیتار دارند، باید در نظر گرفت، این خصوصیات عبارت هستند از:

 • آلیاژ سیم‌گیتار آکوستیک
 • گِیج (Gauge) یا ضخامت سیم‌گیتار آکوستیک که به آن کشش سیم نیز می گویند.
 • دارا بودن و دارا نبودن لایه محافظ (coating)

آلیاژ سیم گیتار آکوستیک

جنس آلیاژ سیم گیتار آکوستیک می تواند با توجه به برندهای گوناگونی که به تولید این لوازم جانبی گیتار مشغول هستند، متفاوت باشد و طبعا مطرح کردن تمامی انواع برندها و ترکیبات موجود در آلیاژ سیم های آن ها میسر نیست، اما از پرکاربردترین های این آلیاژها می توان به برنز (Bronze) 20/80 اشاره کرد، این نوع آلیاژ سیم‌گیتار آکوستیک به دلیل سرعت بالای اکسیداسیون برنز موجود در ترکیب خود، در مقایسه با سایرین سرعت استهلاک بالاتری دارد، از ویژگی های آن می توان به مواد زیر اشاره نمود:

 • مس و قلع با نسبت ترکیبی 80 به 20 درصد، به ساختن این نوع آلیاژ منجر می شوند.
 • تقریبا به منظور اجرای کلیه ی سبک های موسیقی می توان از این نوع سیم ها استفاده نمود.
 • صدای گیتار تولید شده با این نوع سیم گیتار آکوستیک دارای خصوصیات زیر می باشد:
 • شفاف
 • بلند
 • زنگ دار
 • دارای تفکیک بالا

ضخامت سیم‌گیتار آکوستیک

ذکر نکته ی مهمی که در این قسمت لازم است این است که سیم‌گیتار آکوستیک ضخیم به هیچ عنوان مناسب گیتارهای قدیمی و وینتج (Vintage) نیستند؛ چراکه دسته و یا صفحه‌ رویی این نوع گیتارها امکان دارد قادر نباشند تنشی که این نوع سیم های گیتار ایجاد می کنند را تاب بیاورند و به طور قطع صدمه می بینند.

لایه محافظ سیم‌گیتار آکوستیک

سیم‌گیتار آکوستیک دارای لایه ی محافظ در مقایسه با سیم‌گیتار آکوستیک بدون لایه ی محافظ دارای ویژگی های زیر می باشد:

 • صدای اولیه و مناسبی را که دارا هستند تا زمان بلندتری به همان گونه نگه می دارند.
 • دارای عمر مفید طولانی تری هستند.

دارای صدای کدرتری هستند که البته این میزان کدر بودن بسیار بسیار ناچیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *